Hou, hou, hou... Žilina! Máš Vianoce!... žiaľ, dehonestované...

Autor: Matej Madar | 11.10.2014 o 18:24 | (upravené 27.10.2014 o 11:52) Karma článku: 8,30 | Prečítané:  1151x

Cítite to? Čas Vianoc sa blíži. Nezadržateľne. A to nehovorím len o vianočných dekoráciách, ktoré sa čudesne u nás predávajú v hyper- a super-marketoch čoraz skôr a skôr. Tento rok dokonca už pred dušičkami máte „úžasnú šancu“ kúpiť svoje vianočné dekorácie zároveň s dušičkovými sviecami a pamätnými vencami. O tom však až inokedy.Dnes Vám chcem písať o žilinských Vianociach. My ich už totiž máme za sebou. Od teraz totiž Vianoce v Žiline slávime 8.10.

Ak by to šlo, možno by sme z toho mali spraviť pamätný deň, alebo rovno zavesiť pamätnú tabuľu na radnicu. Tam totiž 8.10.2014 zavítal sám ON. Neviete kto? No predsa ON. Stále neviete. V poriadku dám Vám indície: Je červený, má okolo seba kopu pomocníkov, pije kolový nápoj, nemá síce zatiaľ bradu, ale často je zarastený a to hlavné- roznáša dary a istoty (pozn. red.: Samozrejme iba tým, ktorí sú poslušní). Áno je to ON. Keď je mimo Slovenska hovorí si „Santa Claus“, no keď je na Slovensku hovorí si radšej „Ded Maroz“. Na jar sa už síce chystal do dôchodku, ale na(ne)šťastie mu to nevyšlo. Áno, ON prišiel medzi nás, jemu verných „štruktúrantov“, aby nám rozdal dary, ktorých mal skutočne plné sane.

17,5 milióna Eur. Nech sa páči! Viete keď som to počul prvý krát, mal som akýsi schizofrenický pocit. Na jednej strane som sa tešil, veď môjmu mestu to úžasne pomôže. Na druhej strane som z toho mal ohromné zimomriavky na chrbte. Takto? Bez hanby? Otvorene?

„Chceme mestu Žilina pomôcť. A tu sa ukazuje, aké je nevyhnutné spolupracovať, aké je nevyhnutné, aby primátor a predseda samosprávneho kraja mali napojenie na vládne štruktúry alebo štruktúry Národnej rady SR. A práve takéto prepojenie, že pán primátor je súčasne aj poslancom NR SR, ale aj to, že sme spoločná politická štruktúra, umožnilo prijať takéto rozhodnutia, inak by tieto rozhodnutia boli prijímané veľmi ťažko,“

Predstavte si, že pracujete vo firme kde je Vás 3028 zamestnancov (počet miest a obcí na Slovensku). Máte rôzne tričká- jedni sú modrí, iní bieli, zelení, oranžoví a najviac je červených. A aj Váš najvyšší šéf má červené tričko. Prirodzene, by všetci mali robiť dobre a mať rovnaké podmienky vo firme, pretože pracujú pre spoločné dobro a dobro samotnej firmy. Nejako podvedome si však všetci vo firme uvedomujú, že tomu tak nie je, a že sú tu ľudia, Orwelovsky povedané, rovní a rovnejší. Ale nikto to verejne nepovie. Maximálne sa o tom rozprávate na obede, pri káve, cez prestávku. Pošomrete si a ide sa ďalej. Jedného krásneho dňa si Vás všetkých šéf zavolá, dá si Vás nastúpiť a do ampliónu, na plné ústa zahlási: „Viete, je tu jeden zamestnanec, ktorý má dlh 17 500 000 € a nevie ho splatiť. Ako šéf som sa preto rozhodol, že mu ho splatí naša firma. Teda vy všetci dostanete o to menej. Rovným dielom to na každého vychádza 5780 €, Vašich Euro! Viete, pomáham mu preto, že má červené tričko ako ja. Práve preto by ste mali mať červené trička ako ja všetci.“ Spýtam sa: Ako by ste prijali túto informáciu? Ako by ste zareagovali ak by ste neboli práve tým vyvoleným, alebo neobliekali to „správne“ tričko?

Ako Žilinčan by som mal byť spokojný, že moje mesto dostalo tak úžasný dar. Ale ako občanovi tohto štátu by mi malo byť na... Ak si niekto za naše spoločné peniaze robí takto kampaň a nie len to, ON doslova kriví princípy demokracie a korumpuje ju, môžeme hamletovsky povedať: „Je niečo zhnité v štáte dánskom.“ Transparentnosť ide bokom, naša demokracia sa čoraz väčšmi ponáša na oligarchiu, arogancia moci už nepozná hraníc a opozícia už pomaly nemá právo sa ani ozvať... Kam teda SMERujeme?

Tak ako je rodina základ spoločnosti, tak aj obec a mesto je základ štátu. Voľme zodpovedne v nasledujúcich komunálnych voľbách. Voľme dobrých ľudí, ktorým záleží na našej lepšej obci, našom lepšom meste. Nerozhodujme sa podľa farby straníckeho trička, aj keď nám to zhora priam prikazujú. Dajme kultúru tomu čo je nekultúrne a nezapredajme svoje postoje za pár darovaných eur (na ktoré sme sa v konečnom dôsledku aj tak sami poskladali). Byť vzpriamený, čestný a v postojoch  neoblomný. To je to, na čom by nám malo záležať pri voľbe našich obecných a mestských poslancov, starostov a primátorov.

Som ZA lepšie sídlisko Hájik, Som ZA lepšiu Žilinu.

Váš Mgr. Matej Madar, kandidát na poslanca do Mestského zastupiteľstva mesta Žilina ZA sídlisko Hájik

FB: https://www.facebook.com/Matej.Madar.Som.ZA

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?