Poslanec s víziou... nielen opravár...

Autor: Matej Madar | 4.11.2014 o 23:07 | Karma článku: 3,24 | Prečítané:  330x

Milý Žilinčan, milý Hájičan, zaiste si si v našom meste všimol čulý ruch. Všeličo sa zrazu v posledných týždňoch, obnovuje, renovuje, upravuje, opravuje, skrášľuje, stavia, kosí a to aj na našom Hájiku... a je to veľmi dobré a pre naše sídlisko potrebné. O tom nepochybujem. Mám však vážne pochybnosti, či je to skutočne nezištné a či si na tom niekto len nerobí kampaň za naše žilinské peniaze.

Zrazu sa dá všetko na čo nebolo za štyri roky ani času, ani peňazí. Zástupcovia mesta sa dávajú do pozície opravárov a záchranárov, bez ktorých by po týchto komunálnych voľbách Žilina hádam aj prestala existovať... Milý priateľ, všetci vieme, že sa tak nestane aj keby sa v mestskom zastupiteľstve vymenili úplne všetci.

A možno práve to naše mesto potrebuje. Urobiť obmenu v zastupiteľstve. Obmenu generačnú, ale aj hodnotovú. Vymeniť poslancov- opravárov za poslancov s víziou pre mesto. Preto Vám v nasledujúcich riadkoch chcem ponúknuť svoju víziu pre naše sídlisko a pre naše mesto.

Mojimi cieľmi, ktoré chcem dosiahnuť sú:

Som ZA to, aby Žilina bola mestom, kde sa permanentne vytvárajú vhodné podmienky na rozvoj štúdia, pracovných príležitostí a lepšieho bývania.

Na Hájiku som ZA budovanie viac nájomných a štartovacích bytov pre mladé, začínajúce rodiny. Verím že práve ďalším budovaním a rozširovaním nášho sídliska sa vytvorí priestor pre riešenie dopravnej situácie, pre budovanie parkovísk a cestnej komunikácie, ktorá by riešila problematickú situáciu s prejazdom a parkovaním napr. na Petzvalovej ulici.

Som ZA to, aby sa ľudia, ktorí sa vrátia večer domov zo svojej práce tešili, že si môžu vyjsť von na prechádzku po svojom sídlisku, ktoré bude môcť hrdo niesť svoj názov „Hájik“. Teda sídlisko pokojné, sídlisko, kde sa výhody bývania v meste stretávajú s blízkosťou prírody. Sídlisko, kde je radosť žiť a vychovávať svoje deti.

Na Hájiku som ZA vybudovanie workout parku s oddychovou zónou, kde by sme si mohli všetci zadarmo zacvičiť, stretnúť sa, porozprávať sa a oddýchnuť si.

Som ZA vznik jedného menšieho kultúrneho strediska- miesta, kde by sme sa mohli spoločne stretávať, kultúrne vyžívať, miesta kde by sa stretávali záujmové skupiny hájičanov, miesta kde by sa budovali priateľstvá, sociálne vzťahy a odbúravala sa anonymita sídliska.

Som ZA budovanie sociálnych vzťahov spôsobmi o ktorých sme mohli počuť zo zahraničia. Napr. projektom „Adoptuj si starého rodiča“. Osamelí seniori by si našli mladých, ktorí by im pomáhali pár hodín v týždni s nákupmi, sprievodom k lekárovi... Oni by im na oplátku napr. postrážili deti. To všetko pod dohľadom skúseného sociálneho pracovníka, ktorý by bdel nad tým, aby nedošlo z zneužitiu tejto vzájomne prospešnej služby. S tým je spojená aj moja snaha o viac inkluzívneho zamestnávania obyvateľov nášho mesta.

Som ZA viac bezpečnosti na našom sídlisku. Preto podporujem myšlienku okrskov mestskej polície. Každá mestská časť by mala mať vlastnú hliadku, ktorá by bola k dispozícii neustále a bola by schopná okamžite zasiahnuť v prípade akýchkoľvek problémov. Ľudia by poznali svojich policajtov a policajti by dôverne poznali svoju mestskú časť a jej obyvateľov. Zjednodušilo a zefektívnilo by sa tak riešenie krízových situácií. Schody medzi Hájikom a Závodím musia byť bezpečné pre každého a aj v noci. Zabezpečiť to môžeme práve kombináciou rýchlych okrskových hliadok a kamerového systému, ktorý včas upozorní príslušníkov zboru na vzniknuté ohrozenie.

Som ZA lepšie čerpanie eurofondov v našom meste v nasledujúcom programovacom období, z ktorých by sa dali moje vyššie spomenuté ciele efektívne, jednoducho a bez enormných finančných investícii dosahovať.

Som ZA zlepšenie komunikácie s občanmi mesta a nášho sídliska. Preto ponúkam, že na svojej FB stránke Vám budem referovať o aktivitách mesta a mestského zastupiteľstva. Taktiež tu budete mať neustále možnosť doplniť vetu Som ZA... aby sme tak vo vedení mesta mali neustále na pamäti Vaše požiadavky a potreby, ktoré treba riešiť. Verím, že práve takto Vám bude naše sídlisko a mesto bližšie.

Ak sa chcete dozvedieť viac o mojich víziách pre naše mesto a naše sídlisko, alebo taktiež chcete spoznať moje názory, neváhajte si pozrieť moju stránku na FB:

https://www.facebook.com/Matej.Madar.Som.ZA

Váš Mgr. Matej Madar, kandidát na poslanca do Mestského zastupiteľstva mesta Žilina ZA sídlisko Hájik

P.S.: Dobrý voják Švejk říkával: „Vždycky bylo, že nějako bylo a ještě nikdy nebylo, aby nějako nebylo.“ Ak teda neprídeš voliť, nejako už bude. Ak však voliť prídeš, môžeš zásadne zmeniť SMERovanie nášho mesta a to je ponuka ktorá sa neodmieta ;-) Pozri si preto aj môj článok:

http://matejmadar.blog.sme.sk/c/367264/volit-a-ci-nevolit-hmmm-to-je-otazka.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Techniku zo základne v Dolnej Krupej žiada ministerstvo vrátiť

Čo robia Noční vlci v Dolnej Krupej.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: V RTVS môže byť ohrozené vysielanie správ

Ľudia v spravodajstve končia, spor o verejnoprávnosť pokračuje.

Stĺpček Jakuba Fila

Ešte sa chceme tváriť, že vlci sú len zvedaví turisti a branci iba obľubujú pohyb?

Tajné služby o Nočných vlkoch mlčia.


Už ste čítali?