17.11.2019 - deň, keď sme posledný raz oslavovali slobodu a demokraciu...

Autor: Matej Madar | 17.11.2019 o 22:09 | (upravené 17.11.2019 o 22:20) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  187x

Ráno 1. marca 2020 je jasné, že vládu bez ľudákov nikto nezostaví. Vo voľbách sa stala druhou najsilnejšou stranou. Ľudia zo strany, ktorá bola víťazom volieb, však túžia ostať pri moci a tak

 sa dohodnú na koalícii s ľudákmi aj za jej podmienok, že im pripadnú ministerstvá vnútra, obrany a spravodlivosti. Ihneď po zostavení vlády si začnú ľudáci presadzovať svojich oddaných ľudí na kľúčové miesta na ministerstvách. Ľudáci sľubujú navonok ľuďom, že tu spravia poriadok. Ich cieľ je však jediný, absolútna vláda jednej strany. Do kariet im hrá aj postupne sa zhoršujúca ekonomická situácia, ktorá prichádza s novou ekonomickou krízou. Za vzniknutú situáciu nepriamo obviňujú svojho koaličného partnera, stranu, ktorá tu vládla posledné viac ako desaťročie. V parlamente si presadia, že ich ľudácke hliadky môžu byť ozbrojené a môžu zasahovať namiesto polície. Ich popularita stúpa.

Od volieb prešlo niekoľko mesiacov a ľudáci sú pripravení na bleskovú akciu. Všetko začína požiarom parlamentu. Z tejto udalosti obviňujú zahraničných agentov. Tajné služby a polícia v rukách ľudákov okamžite zasahujú a zatýkajú nepohodlných ľudí. Je vypnutý internet, obsadené média. Je vyhlásený výnimočný stav. Armáda dostáva rozkaz „dočasne“ uzavrieť hranice. Čoskoro sú ľuďom podsúvané informácie, že so zahraničím spolupracovali ostatné politické strany. Na podporu ľudákov do ulíc idú davy ľudí s ich zelenými vlajkami. Ľudáci pomocou svojich hliadok obsadia všetky dôležité štátne úrady.

Donútia k rezignácii aktuálneho premiéra zo strany svojho koaličného partnera. K prezidentke prichádza predseda ľudákov, ktorého prezidentka pod nátlakom menuje premiérom. Poslanci majú na výber, buď podporia novú vládu na čele s ľudákmi a môžu odísť za hranice do exilu, alebo budú zatknutí a ... . Ľudáci obsadzujú v novej vláde väčšinu dôležitých miest. Predseda ľudákov sa stáva predsedom vlády. Prezidentka po nátlaku podáva demisiu. Právomoci prezidenta prechádzajú na predsedu vlády. Predseda vlády, ako zastupujúci prezident vyhlasuje vojnu štátu o ktorom vyhlasuje, že je zodpovedný za podpálenie parlamentu. K reálnemu boju nedochádza. Keďže je však vyhlásený vojnový stav, občianske práva a slobody sú obmedzené, hranice uzavreté, média nefungujú. Oponenti sú väznení a vo vykonštruovaných procesoch odsúdení. Odsúdení na smrť.

Činnosť parlamentu je pozastavená a všetko rozhodovanie je na vláde a parlamentnej rade, ktorá je tiež v rukách ľudákov. Je vyhlásená nová Ústava. Ľudácka. Rušia sa politické strany a sú vyhlásené nové voľby s jedinou kandidátkou. Ľudáckou.

17.11.2020, je dovolené zhromaždenie na námestí. Väčšina ľudí nepodporuje novú vládu a túžia po slobode a demokracii. Polícia a aj armáda majú pokyn nezasahovať. Ľudácke hliadky sú však pripravené vyprovokovať stret s pokojne protestujúcimi ľuďmi. To sa aj stane. Ľudácke hliadky zasahujú po celom Slovensku. Vykrikujú heslá o zahraničných agentoch, moslimoch, židoch, rómoch,.... Výsledkom sú rozbité výklady, niekoľko stoviek mŕtvych, tisícky zranených a tisícky tých, čo o nich už nikdy nikto nebude počuť, pretože skončili v prevýchovných táboroch, odkiaľ sa už nikdy nevrátia. Krištáľová noc. Ľudia sa boja. Už nič nie je tak, ako bývalo. Prišiel nový režim. A sloboda? Ako ľahko sme ju získali, tak ľahko sme o ňu prišli...

P.S. Je to iba fikcia? Zatiaľ. Väčšina z toho sa však už raz stala- v Nemecku medzi rokmi 1933-1938 a v Československu v roku 1948.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michaely Terenzani

Premiér mohol spomenúť radšej USA ako Mongolsko, hovorí Billy Altansukh

Sedemsto mŕtvych na Slovensku by v Mongolsku považovali za katastrofu.

Kremeľ bojuje o Arktídu. Postaví mestá, letiská aj ropovody

Megaprojekt môže ohroziť klimatické ciele.


Už ste čítali?